Personer som medverkar i denna blogg

Bloggare verksamma i CSL:

Stig-Börje Asplundhttps://www.kau.se/forskare/stig-borje-asplund
Susanne Duek https://www.kau.se/forskare/susanne-duek
Liliann Byman Frisénhttps://www.kau.se/forskare/liliann-byman-frisen
Birgitta Ljung-Egelandhttps://www.kau.se/forskare/birgitta-ljung-egeland
Kent Fredholmhttps://www.kau.se/forskare/kent-fredholm
Anette Forssten Seiserhttps://www.kau.se/forskare/anette-forssten-seiser
Malin GranströmFörstelärare, samt språk-, läs- och skrivutvecklare, Eda kommun
Zara Hedelinhttps://www.kau.se/personal/zara-hedelin
Carina Hermanssonhttps://www.hb.se/forskning/forskningsportal/forskare/CRHE/
Lars Anders Kulbrandstad https://www.inn.no/finn-en-ansatt/lars-kulbrandstad.html
Anna Lindholmhttps://www.kau.se/personal/anna-lindholm
Marie Nilsberthhttps://www.kau.se/forskare/marie-nilsberth
Christina Olin-Schellerhttps://www.kau.se/forskare/christina-olin-scheller
Jakob Olssonhttps://www.kau.se/forskare/jakob-olsson
Erica Sandlundhttps://www.kau.se/forskare/erica-sandlund
Andrea Schalleyhttps://www.kau.se/forskare/andrea-schalley
Marie Wejrumhttps://www.kau.se/personal/marie-wejrum
Sofia Wijkmarkhttps://www.kau.se/personal/sofia-wijkmark
Rickard Nilsson (Administratör för bloggen)Kontakt: rickard.nilsson@kau.se

Gästbloggare från andra lärosäten:

Nihad Bunar Professor, Specialpedagogiska institutionen,
Stockholms Universitet
Alastair HenryProfessor i ämnesdidaktik, Högskolan Väst
Anna-Lena GodheDocent i utbildningsvetenskap, Malmö Universitet
Lise Iversen KulbrandstadProfessor i norskdidaktik, Høgskolen i Innlandet i Norge och hedersdoktor vid lärarutbildningen, Karlstads universitet
Lisa MolinLektor vid Center för skolutveckling, Utbildningsförvaltningen, Göteborgs stad, och Institutionen för Pedagogik och Pedagogisk Profession, Göteborgs universitet