Personer som medverkar i denna blogg

Bloggare verksamma i CSL:

Vigdis Ahnfelthttps://www.kau.se/forskare/vigdis-ahnfelt
Stig-Börje Asplundhttps://www.kau.se/forskare/stig-borje-asplund
Marco Bertonhttps://www.kau.se/personal/marco-berton
Susanne Duek https://www.kau.se/forskare/susanne-duek
Liliann Byman Frisénhttps://www.kau.se/forskare/liliann-byman-frisen
Birgitta Ljung-Egelandhttps://www.kau.se/forskare/birgitta-ljung-egeland
Kent Fredholmhttps://www.kau.se/forskare/kent-fredholm
Anette Forssten Seiserhttps://www.kau.se/forskare/anette-forssten-seiser
Malin GranströmFörstelärare, samt språk-, läs- och skrivutvecklare, Eda kommun
Zara Hedelinhttps://www.kau.se/personal/zara-hedelin
Carina Hermanssonhttps://www.hb.se/forskning/forskningsportal/forskare/CRHE/
Amanda Hoskinshttps://liu.se/medarbetare/amaho75
Denny Janssonhttps://www.kau.se/personal/denny-jansson-2
Annelie K Johanssonhttps://www.kau.se/personal/annelie-k-johansson
Lars Anders Kulbrandstad https://www.inn.no/finn-en-ansatt/lars-kulbrandstad.html
Anna Lindholmhttps://www.kau.se/personal/anna-lindholm
Marie Nilsberthhttps://www.kau.se/forskare/marie-nilsberth
Anna Nissenhttps://www.kau.se/forskare/anna-nissen
Sofia Oldin Cederwallhttps://www.kau.se/personal/sofia-oldin-cederwall
Christina Olin-Schellerhttps://www.kau.se/forskare/christina-olin-scheller
Pernilla Olssonhttps://www.kau.se/personal/pernilla-olsson
Jakob Olssonhttps://www.kau.se/forskare/jakob-olsson
Erica Sandlundhttps://www.kau.se/forskare/erica-sandlund
Andrea Schalleyhttps://www.kau.se/forskare/andrea-schalley
Michael Tengberghttps://www.kau.se/forskare/michael-tengberg
Marie Wejrumhttps://www.kau.se/personal/marie-wejrum
Sofia Wijkmarkhttps://www.kau.se/personal/sofia-wijkmark
Rickard Nilsson (Administratör för bloggen)Kontakt: rickard.nilsson@kau.se

Gästbloggare från andra lärosäten:

Nihad Bunar Professor, Specialpedagogiska institutionen,
Stockholms Universitet
Una CunninghamProfessor i didaktik med inriktning mot engelska,
Stockholms universitet
Anna-Lena GodheDocent i utbildningsvetenskap, Malmö Universitet
Alastair HenryProfessor i ämnesdidaktik, Högskolan Väst
Tina HøegeLektor i utbildningsvetenskap, Syddansk Universitet
Lise Iversen KulbrandstadProfessor i norskdidaktik, Høgskolen i Innlandet i Norge och hedersdoktor vid lärarutbildningen, Karlstads universitet
Lisa MolinLektor vid Center för skolutveckling, Utbildningsförvaltningen, Göteborgs stad, och Institutionen för Pedagogik och Pedagogisk Profession, Göteborgs universitet
Olcay SertProfessor i engelsk språkundervisning, Mälardalens universitet
Catarina Player-KoroProfessor i pedagogiskt arbete, Göteborgs universitet
Pia SundqvistProfessor i engelskdidaktik, Universitetet i Oslo
Jörgen TholinDocent i pedagogik, Göteborgs universitet
Ann Christine WennergrenDocent i pedagogik, Högskolan i Halmstad